O nás

upekla tým

 

Mirka pracovala jako ekonom. Nebavilo ji to. Aby se odreagovala, pekla. S jejími dětmi Janou a Martinem  jsme jí pobízeli, aby se začala pečením živit. Přihlásily jsme ji na první farmářské trhy, ať vyzkouší, jestli její dorty budou chutnat. Chutnaly. Děti založily facebookový portál, Mirka napekla dorty, společnými silami jsme dorty nafotily a vytvořily webové stránky. Vzhledu webovek se nyní od srdce smějeme. Logo vymysleli naši nejbližší kamarádi nad lahví metaxy. S Mirkou jsem šla „do toho“ s tím, že jí pomohu rozjet firmu a pak bude podnikat sama.
Půl roku po spuštění naší rodinné firmy Upekla Mirka odešla ze zaměstnání a já jsem prodala svou firmu. Začaly jsme naplno. Naše mamka nás v té době vyzvala k soutěži: budou oblíbenější naše dorty nebo její dvojctihodné koláče? Tím se stala platným členem naší rodinné firmy a nyní peče okolo 3 500 koláčů měsíčně. Poté se k nám přidala neteř Jana se svým přítelem Dominikem a navíc máme pár zaměstnanců a brigádníků. Po roce pečení jsme postavily pekárnu a po čtyřech letech jsme postavily cukrárnu.
Rozhodly jsme se živit tvrdou prací. Pracovní den má 13 – 16 hodin,  pracovní týden 6 dní, dovolená 14 dní.  Občas si povzdychneme, ale nikdy nás nenapadlo to vzdát. Milujeme naší práci a milujeme naši rodinu. Od začátku všichni táhneme za jeden provaz.
Vaše Petra

PS:
– soutěž zatím dopadá nerozhodně
– po třech letech podnikání se mi opět zdají sny