O nás

upekla tým

 

Mirka pracovala jako ekonom. Nebavilo jí to. Aby se odreagovala, pekla. S jejími dětmi Janou a Martinem  jsme jí pobízeli, aby se začala pečením živit. Přihlásili jsme jí na první farmářské trhy, ať vyzkouší, jestli její dorty budou chutnat. Chutnaly. Děti založili facebookový portál, Mirka napekla dorty, společnými silami jsme dorty nafotili a vytvořili webové stránky. Vzhledu webovek se nyní od srdce smějeme. Logo vymysleli naši nejbližší kamarádi nad lahví metaxy. S Mirkou jsem šla „do toho“ s tím, že jí pomohu rozjet firmu a pak si bude podnikat sama.
Půl roku po spuštění naší rodinné firmy Upekla, Mirka odešla ze zaměstnání a já prodala svou firmu. Začaly jsme naplno. Naše mamka nás v té době vyzvala k soutěži: budou více oblíbené naše dorty nebo její dvojctihodné koláče? Tím se stala platným členem naší rodinné firmy a nyní peče okolo 3 500 koláčů měsíčně. Poté se k nám přidala neteř Jana i s jejím přítelem Dominikem a máme pár zaměstnanců a brigádníků. Po roce pečení jsme postavili pekárnu a po čtyřech letech jsme postavili cukrárnu.
Rozhodly jsme se živit tvrdou prací. Pracovní den má 13 – 16 hodin,  pracovní týden 6 dní, dovolená 14 dní.  Občas si povzdychneme, ale nikdy nás nenapadlo, to vzdát. Milujeme naší práci a milujeme naší rodinu, která od začátku táhne za jeden provaz.
Vaše Petra

PS:
– soutěž zatím dopadá nerozhodně
– po třech letech podnikání se mi opět zdají sny